5 sposobów na kaca po imprezie

Raz w roku, w Sylwestra świętujemy koniec starego roku i początek nowego.

0

To właśnie dlatego większość z nas opija tę okazję. Niestety, pierwszy dzień nowego roku jest najczęściej dniem wyjętym z życia ze względu na złe samopoczucie po sylwestrowej nocy.

Zacznijmy jednak od tego, skąd w ogóle bierze się kac.

Przyczyny tych dolegliwości nie są do końca rozstrzygnięte. Najprawdopodobniej jednak są one spowodowane zmianą metabolizmu naszego organizmu i odwodnieniem. Z tego względu na drugi dzień po spożyciu znacznej ilości alkoholu towarzyszy nam ból głowy, światłowstręt, nudności i ogólne obniżenie nastroju. Istnieje jednak kilka prostych metod, które pomagają złagodzić objawy kaca lub całkowicie je wyeliminować.

5 sposobów na kaca po imprezie

Oto kilka sposobów na złe samopoczucie po imprezie :

1. Warto zacząć od tego, co powinniśmy zrobić już PRZED imprezą. Może wydać się to trywialne, ale najważniejsze to wyspać się i zjeść. Żeby spowolnić wchłanianie się alkoholu, warto zjeść tłusty posiłek, który co nieco wspomoże pracę wątroby.

2. W trakcie spożywania alkoholu należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu.  Alkohol przyspiesza wydalanie wody z organizmu, przez co rano możemy czuć się spragnieni i zmęczeni. Dlatego, co jakiś czas sięgaj po szklankę wody. Poza tym unikaj mieszania różnych rodzajów alkoholu i picia słodkich gazowanych napojów.

3. Jeżeli mimo wszystko, następnego dnia czujemy się fatalnie możemy sięgnąć po naturalne sposoby łagodzące kaca. Rano warto sięgnąć po sok z kiszonej kapusty lub ogórków. Zawierają one niezbędne witaminy i składniki mineralne, które mogły zostać „wypłukane” z organizmu. Na drżenie lub kołatanie serca można wypić sok z pomidorów. Bogate w potas warzywa regulują napięcie mięśniowe i rytm serca. Inne produkty, z których można zrobić leczniczy napar to miód, mięta, rumianek.

4. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami farmakologicznych rozwiązań, możemy sięgnąć po aspirynę. Paracetamol pomoże nam na ból głowy i mięśni. W niektórych lekach znajdziemy też kofeinę, która pobudzi nas do działania. Warto też sięgnąć po witaminę C, która znacznie zmniejsza skutki zatrucia alkoholowego.

5. Niektóre osoby są wyjątkowo wrażliwe na skutki działania alkoholu, którym nic nie jest w stanie pomóc. W tym przypadku, najlepszym sposobem na kaca będzie nie spożywanie alkoholu. W dzisiejszych czasach napoje czy piwa bezalkoholowe są smaczne i łatwo dostępne.

Każdy z nas ma inny organizm, który inaczej radzi sobie z alkoholem. Na szczęście większość z nas ma również własną, sprawdzoną receptę na walkę z „dniem wczorajszym”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.