Olejowanie włosów – nasza opinia w temacie!

0

Zapewne każda z nas marzy o długich, lśniących i zdrowych włosach, aby to osiągnąć musimy im jednak trochę pomóc. Odżywki dostępne na drogeryjnych półkach często obciążają nasze włosy przez zawartość silikonów w składzie, natomiast te o naturalniejszym składzie mogą nie spełnić naszych oczekiwań. Z pomocą przychodzi znany od dawna sposób na ich pielęgnacje – olejowanie.

Jak to robić?

Polega ono na nałożeniu oleju (może to być kokosowy, arganowy, z pestek winogon lub każdy inny odpowiadający naszym potrzebom) na nasze włosy, nie tak aby ociekały nim ale aby były „wilgotne”. Trzymamy na nich olej w zależności od tego ile mamy czasu – przynajmniej 10 minut lecz ja osobiście polecam całą noc. Można także zabezpieczyć nim same końcówki włosów

Zalety:

Już po pierwszym olejowaniu widać sporą różnice, jednak prawdziwa poprawa kondycji włosa nastąpi po kilku miesiącach użytkowania. Przestają one odstawać, są bardziej wygładzone, zostają wyraźnie nawilżone, stają się sprężyste i bardziej „sypkie”. Po dłuższym stosowaniu oleju także na skórę głowy zauważyłam mniejszą tendencje do przetłuszczania się ich u nasady.

Wady:

Do wad definitywnie zaliczam trudność w spłukiwaniu olejku z włosów, trzeba się solidnie namęczyć, żeby dokładnie wymyć skórę głowy i włosy. Jeśli nie zrobimy tego dokładnie, będą one wyglądały na tłuste.

Dostępność:

Większość olei jest bardzo łatwo dostępna, niektóre z nich znajdziemy nawet na półkach z artykułami spożywczymi. Są bardzo wydajne a spora część z nich nie kosztuje więcej niż kilkanaście złotych.Oleje to produkty powszechnie stosowane w kuchni, dzięki czemu to jedyne takie produkty do pielęgnacji, które można zjeść jeśli nam się nie sprawdzą :).

Zobacz też

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.