Biznes look – na czym polega i jak go skompletować?

0

Nie każda kobieta w branży biznesowej może sobie pozwolić na luźny jak i także na nieformalny strój podczas obowiązujących godzin pracy.

Są takie branże, zawody jak i także zajmowane stanowiska, które bez względu na temperaturę i pogodę wymuszają formalny biznesowy look. Biznesowy look bardzo trudny jest latem. Nabiera on bowiem całkiem innego znaczenia. Mimo tego, że jest bardzo gorąco to w pracy zachować należy obowiązujące normy. Istnieją jednak pewnego rodzaju triki, dzięki którym można jednocześnie zachować etykietę oraz ubrać się nieco luźniej.

Biznes look ogólnie rzecz biorąc wyróżnia się strojem bardzo formalnym.

Jest to marynarka, eleganckie spodnie, eleganckie buty oraz koszula z kołnierzykiem. Aby troszkę ten biznesowy look szczególnie latem zmienić musimy wprowadzić kilka zasad swoich do biznesowego savoir vivre’u. Latem przede wszystkim w dress code operujemy kolorami jasnymi.

 

Office set

 

Office set przez WomenoPL z wykorzystaniem glass paperweights

 

 

• Raczej należy unikać dużych wzorów. Garderobę raczej uspokajamy. Sezon letni nawet dla znawców mody jest sezonem trudnym. W okresie letnim musimy poradzić sobie z wyborem stosownego ubioru do danej okoliczności jak i także jednocześnie czuć się swobodnie oraz dobrze. Warto szczególnie w okresie letnim zwrócić uwagę na materiały, z których stworzone są nasze ubrania.

• Najlepszymi takimi materiałami są tkaniny, których skład jest w większości naturalny, jedynie z lekką domieszką włókien sztucznych. Dzięki właśnie temu połączeniu materiały nie gną się. Przykładem materiału, który niestety się gnie jest len jak i także bawełna stuprocentowa. Kolory powstają jak najbardziej klasyczne, a więc czerń i biel. Jak najbardziej jednak warto do ubioru wprowadzić typowo letnie oraz lekkie kolory.

• Wyróżnia się tutaj świetne wprost barwy pastelowe jak i także delikatne beże. Dodanie tychże kolorów do biznesowego looku jest pomysłem bardzo ciekawym, chociażby na rozświetlenie naszej stylizacji.

Letni biznes look jest także uzupełniany dodatkami.

Pamiętajmy, że mniej znaczy więcej, a w biznesowym looku zasadę tą należy stosować i to w pierwszej kolejności. Gdy już decydujemy się na bieliznę to powinna być ona delikatna. W biurze stawiamy jak najbardziej na klasykę.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.