Boob contouring – trik, który powiększy biust bez ingerencji chirurga!

0

Konturowanie twarzy to już przeżytek.

W dobie dzisiejszych możliwości, można wykonturować każdą część ciała! I jak się okazuje, nie jest to żadna nowość, ten trik powszechnie stosuje się na wybiegach, zwłaszcza, gdy modelki prezentują na sobie bieliznę czy ciuchy mocno eksponujące figurę. Jeżeli chcesz wyeksponować obojczyki, rozświetlić dekolt i jednocześnie powiększyć biust o 1 albo nawet 2 rozmiary – wypróbuj technikę konturowania!

Chcąc uzyskać spektakularny efekt większego biustu, musisz skoncentrować się na nałożeniu rozświetlacza i bronzera w strategicznych partiach dekoltu. Kosmetyki prawidłowo zaaplikowane stworzą iluzję cienia, który wizualnie powiększy piersi. Ważnym jest, aby podczas nakładania kosmetyków nie rozcierać ich dłonią – należy zastosować specjalne pędzle do konturowania, najlepiej nieco zbite i o włosiu ściętym na płasko. Co do kosmetyków – możesz wykorzystać rozświetlacz i bronzer, których zazwyczaj używasz do konturowania twarzy. Możesz również zaopatrzyć się w kosmetyki stworzone właśnie z myślą o eksponowaniu biustu! Z taką propozycją do kobiet wyszła niedawno francuska marka bieliźniarska Etam, która stworzyła linię Oh my decollete! – czyli zestaw składający się z pędzla, pudru, rozświetlacza i korektora – całość do makijażu biustu.

Od czego zacząć?

Najlepiej od podstaw! Chcąc prawidłowo nałożyć kosmetyki, musisz wiedzieć jakie jest ich zadanie. To co jasne i błyszczące ma uwypuklić i uwydatnić partie ciała, a wszystkie ciemne i matowe kolory – mają udział w tworzeniu wrażenia głębi.

Zatem wszelkiego rodzaju rozświetlacze, pudry z drobinkami należy aplikować na kości obojczyka i wypukłą część piersi. Z kolei bronzery  nakładamy na linię między piersiami a także pod i nad obojczykiem, aby wyraźnie go zaakcentować. Do dzieła!
Przy pomocy pędzla nabieramy bronzer, jego nadmiar strzepując o wierzch dłoni. Malujemy nim pionową linię pomiędzy piersiami oraz łuki nad każdą z piersi. Następnie tym samym kosmetykiem akcentujemy obojczyk, przyciemniając go poziomymi liniami tuż nad i tuż pod kością. Jeżeli zależy Ci na wysmukleniu szyi, zaaplikuj bronzer w postaci skośnych linii schodzących w kierunku obojczyka pod kątem 45 stopni. Nałóż go także po bokach karku – dzięki temu stworzysz iluzję naturalnego cienia pochodzącego od warstwy opadających włosów. Teraz przejdźmy do uwydatniania. Płaskim pędzlem nałóż rozświetlacz na wypukłą część piersi, a także na kości obojczyka. Resztką produktu, który pozostał na pędzlu możesz również rozjaśnić szyję. Następnie przejdź do kluczowej czynności – wszystkie ostre linie musisz ładnie rozetrzeć płaskim pędzlem. Staraj się robić do delikatnie i dokładnie – im płynniejsze będą przejścia między kolorami, tym bardziej naturalny będzie uzyskany przez Ciebie efekt!

Jak widzisz, powiększenie biustu o nawet dwa rozmiary nie wymaga dużego nakładu pieniędzy ani ingerencji chirurga! A co najlepsze, gdy efekt Ci się nie spodoba, ale zapragniesz wrócić do ‚naturalnego” wyglądu – wystarczy, że zmyjesz makijaż!

Leave A Reply

Your email address will not be published.