Buty na jesień 2017 – nasz przegląd

0

Dawno w trendach modowych codziennego obuwia nie było tak radykalnych zmian.

Buty to ta część garderoby, która absorbuje zmiany bardzo powoli, a jeżeli już pojawiają się, dotyczą najczęściej kształtu obcasa czy noska butów. Tym razem jest inaczej. Zmiany są wyraźne, by nie powiedzieć wyraziste i dotyczą kształtu buta, obcasów, długości cholewki, kolorów i dodatków wyróżniających.

Buty na jesień 2017 wprowadzają nas odważnie w drugą część roku.

Jesienne botki i kozaki charakteryzują się wężowym wzorem. Wysoka cholewka sięgająca wysokości kolan, albo przykrywająca całą długość nogi to nie tylko imitacja wężowego wzoru, to wzór zaczerpnięty od samego gada, ale transponowany w sam środek ognistych czerwieni i pomarańczy. A jakby tego było mało, buty zdobią ogromne ozdobne klamry i dodatkowe troczki.

Mimo tak wyrazistego wzornictwa, wężowe kozaki nosi się do równie wyrazistych ubrań. Nie miejsce tu na zrównoważony look, kozaki jako element stylizacji wnoszą dodatkowy błysk koloru i podkreślają tylko to co dzieje się powyżej.

Jesień 2017 to również zmiana kształtów obcasa.

Już w ubiegłym roku widać było tę tendencję na wybiegach, ale dopiero teraz zmiany nabrały tempa. Obcas determinuje wygląd całego buta, to na nim powinna skupiać się cała uwaga, ma przypominać trójwymiarową rzeźbę. Obcas, często przezroczysty, powinien unosić kobietę ponad ziemią, dodawać jej lekkości, kreować istotę „nie z tej ziemi”. Trójkątne obcasy natomiast, które powróciły do wielkich kolekcji, powinny mocno stabilizować but i razem z wysokimi cholewkami tworzyć wyrazisty składnik wizualizacji.

Nieoczekiwanym dodatkiem do jesiennej kolekcji butów stało się futro, koniecznie kolorowe i oczywiście sztuczne.

Pojawia się na każdym rodzaju butów, zdobi szpilki, kozaki, botki, a nawet obuwie sportowe. To niezwykle oryginalny dodatek, choć mało praktyczny choćby w naszych warunkach pogodowych. Ale wygląda pięknie. Futro zdobi nie tylko buty, ale i torebki.

Oprócz kolorowego futra buty zdobią duże, ozdobne klamry i biżuteria.

Leave A Reply

Your email address will not be published.