Czerwona szminka – komu pasuje i jak jej używać?

0

Używanie czerwonej szminki jest bardzo zmysłowe i pociągające dla mężczyzn, dlatego coraz większa grupa kobiet decyduje się na jej stosowanie.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdej kobiecie będzie ona pasowała.
Czerwona szminka idealnie pasuje kobietom, które posiadają naturalne usta o średnich wymiarach. Jeśli usta są zbyt duże lub zbyt wąskie, to z pewnością taki typ szminki nie sprawdzi się w takim przypadku zbyt dobrze. Czerwień przeznaczona jest głównie dla brunetek, które chcą poczuć się atrakcyjniej, a jednocześnie zadbać o swoją osobowość, tak aby była one idealnie podkreślona.

Czerwona pomadka świetnie sprawdza się zarówno na co dzień, ale też przy ważniejszych okazjach, trzeba jednak uważać na to, aby nie mieć jej zbyt dużo na ustach, ponieważ wtedy nie wygląda to zbyt estetycznie.

Czerwona szminka - jak ją używać na co dzień?

Czerwona szminka dla blondynek

Blondynki również mogą stosować czerwone szminki, ale powinny inwestować wtedy w odpowiednie odcienie, np. dobrym wyborem w tej sytuacji będzie amarant lub malina. Kobiety zainteresowane takim rozwiązaniem muszą jednak wiedzieć jak malować usta, aby wyglądać pięknie przy każdej nadarzającej się okazji. Oczywiście trzeba robić to bardzo starannie, tak aby kontur był jak najrówniejszy. Zająć może to trochę czasu, ale dzięki temu kobieta będzie miała pewność, że wykonała malowanie perfekcyjnie i teraz prezentuje się zjawiskowo.
[product-catalogue id=’4′]

Jak aplikować czerwoną szminkę na ustach?

Na samym początku na twarz należy nałożyć podkład oraz puder, dopiero potem można zająć się malowaniem ust na czerwono, nigdy kolejność nie powinna być odwrotna, ponieważ wtedy efekty tego malowania mogą okazać się dla pań niezbyt satysfakcjonujące. Pamiętajmy o tym, że szminka powinna mieć prawidłową konsystencję – stare szminki bezwzględnie powinny lądować w koszu!

Bardzo ważną zasadą przy czerwonych szminkach jest to, aby po pomalowaniu ust nie ocierać o siebie warg, ponieważ można wtedy wyjść poza kontur i zepsuć cały efekt. Z racji tego należy podejść do tego zadania bardzo starannie, a ewentualny nadmiar szminki po prostu odcisnąć delikatnie na chusteczce higienicznej.

Leave A Reply

Your email address will not be published.