Idealna baza pod makijaż – jaką wybrać?

0

Dobrze dobrana baza pod makijaż zapewni idealny wygląd cery oraz długą trwałość całego makijażu.

Do tego jej zadaniem jest zamaskowanie niedoskonałości cery, utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia i zmniejszenie produkcji sebum. Ale każda cera potrzebuje innej bazy i nawet jeśli kupimy jakąś polecaną przez makijażystów nie oznacza to, że u nas się sprawdzi.

Najpopularniejsze bazy silikonowe

Większość profesjonalnych makijażystów poleca po prostu bazy silikonowe. Jednak mimo, iż u wielu osób się sprawdzają nie są one dla wszystkich. Silikon na skórze tworzy nieprzepuszczalną warstwę. Oznacza to, że buduje śliską, gładką powierzchnię na skórze przez co ukryte są pory czy drobne zmarszczki. Ale jednocześnie zatyka pory skóry przez co może powodować namnażanie się bakterii. Dlatego ten typ bazy mogą stosować tylko osoby z cerą bezproblemową, suchą albo dojrzałą. A do tego warto pamiętać, że sama woda ich nie zmyje, trzeba to zrobić specjalnym olejkiem do demakijażu.

165 PLN
Baza pod podkład. Zmniejsza widoczność porów OPTICAL ILLUSION

Naturalne bazy pod makijaż

Stosowanie olejków w kosmetyce jest coraz popularniejsze. Można kupić gotowe kompozycje olejków np. z pestek malin, który zapewnia też ochronę przed szkodliwym promieniowaniem czy nawilżający olejek lniany. Dostępne są także bazy pod makijaż o konsystencji olejku. Ten rodzaj bazy pod makijaż jest dobry dla każdej cery: od suchej po problematyczną i tłustą. Wystarczy tylko wybrać olejek pod potrzeby swojej skóry i nanieść 2-3 krople na twarz przed wykonaniem makijażu.

Baza dla cery problematycznej

Baza pod podkład. Redukuje błyszczenie się skóry. DE-SLICK 165, 00 PLN

Część kobiet nakłada na cerę makijaż, aby ukryć niedoskonałości takie jak widoczne pory, drobne zmarszczki czy nawet ślady po pryszczach albo same krostki. Często też cerze trądzikowej towarzyszy nadmierne wydzielanie sebum co może powodować po prostu „znikanie” makijażu ze strefy T. Dla osób borykających się z cerą problematyczną najlepsze będą bazy żelowe, które są lekkie, ale świetnie nawilżają. Dzięki dobremu nawilżeniu zmniejszy się ilość wydzielanego sebum. Część takich baz ma też składniki wpływające na zamknięcie się porów.

Drugi rodzaj baz polecanych do tego typu cery to bazy z krzemionką, które mają działanie matujące. Ponadto krzemionka jaki minerał może też pomagać zmniejszyć niedoskonałości pojawiające się na skórze. Jednak takie bazy mogą mieć działanie wysuszające.

Leave A Reply

Your email address will not be published.