Idealny tusz do rzęs – czyli jaki tusz? Jak go wybrać?

0

Zanim kupisz tusz do rzęs warto zrobić rozeznanie, który tusz będzie odpowiadał Twoim rzęsom!

Przed wizytą w drogerii lub zakupem internetowym warto przyjrzeć się swoim rzęsom i określić ich typ. Czy są długie czy krótkie? Podkręcone? Gęste czy wręcz odwrotnie? Kolejnym krokiem jest określenie naszych potrzeb. Zadaj sobie pytanie, co chciałabyś osiągnąć dzięki tuszowi. Czy Twoje rzęsy mają być zniewalająco długie? Czy zalotnie wywinięte? Potrzebujesz mascary na specjalne wyjście czy będziesz jej używać na co dzień? Gdy udzielisz odpowiedzi na tych kilka prostych pytań, Twój wybór automatycznie będzie prostszy.

Loreal Mascara Volume Milion Lashes, 41,60 PLN

 

Na co zwrócić uwagę przy kupnie tuszu do rzęs?

Jeśli masz za sobą określenie swoich wymagań dotyczących tuszu, warto się przyjrzeć szczoteczkom. Ich kształt wpływa na efekt, który chcesz osiągnąć malując rzęsy.

Prosta – dosięgnie nawet najkrótsze włoski ukryte w kącikach oczu,

wygięta– ma większy zasięg przy jednym pociągnięciu, drobne,

zaokrąglone– dostosowane są do dolnych rzęs.

Oprócz rodzaju szczoteczki, ważny jest też dobór koloru. W zależności od okazji, karnacji czy wymagań sytuacji. Dostępne są tusze kolorowe, klasyczne czarne czy nawet bezbarwne.

Bourjois Twist up the Volume Mascara nr 21 black 8ml, 35,90 PLN

 

Mascara a rodzaj rzęs

Aby zwiększyć objętość wybierz gęstą i okrągłą szczoteczkę. Jeśli chciałabyś mieć idealnie rozczesane i rozdzielone rzęsy, kup tusz z dużą liczbą wypustek na szczoteczce, najlepiej sprawdzi się silikonowa. Jeśli marzysz o grubych, ponieważ Twoje naturalne są bardzo cienkie, wybierz taką o stożkowym kształcie. Aby nadać rzęsom zalotny kształt i podkręcić je, zdecyduj się na zakup tuszu z zakrzywioną szczoteczką. Przy jednym pociągnięciu włoski zostaną pokryte tuszem i uniosą się, ładnie otwierając spojrzenie. Jeśli pragniesz niebotycznie długich rzęs, najlepiej sprawdzi się prosta końcówka, która rozprowadzi tusz od samej nasady aż po końce. Niektóre firmy posiadają w ofercie tusze łączące dwa elementy w jednej maskarze, co pozwala na uzyskanie lepszego efektu przy użyciu jednego kosmetyku.

Loreal Mascara Volume Milion Lashes Fatale, 41,60 PLN

Podsumowując, idealny tusz to taki, który spełnia nasze wymagania w zależności od potrzeb, efektu, który chcemy osiągnąć i okazji. Warto zainwestować w tusz, który oprócz pokreślenia naszych rzęs, jednocześnie będzie je pielęgnował, zawierając substancje odżywiające włoski i wzmacniające je.

Leave A Reply

Your email address will not be published.