Jak dbać o stopy latem?

1

Gorący, letni czas, zmusza nas do odsłaniania ciała – w tym również stóp.

Warto skupić się na ich pielęgnacji, by pięknie prezentowały się w sandałach czy japonkach. Jeżeli chcesz cieszyć się ładnymi, gładkimi stopami, ale nie wiesz jak zadbać o ich wygląd – przychodzimy z pomocą. Poniżej prezentujemy kilka porad, dzięki którym doprowadzisz swoje stopy do porządku!

1)    Skóra stóp jest szczególnie podatna na zrogowacenia. Na stopach opiera się cały ciężar naszego ciała, dlatego często dochodzi do powstawania zgrubiałych mas naskórka, zwłaszcza w obrębie pięt i palucha. Żeby je rozmiękczyć – przygotuj kąpiel wodną. Do miednicy nalej ciepłej wody i dodaj garść soli kosmetycznej lub kuchennej. Możesz również wlać do miski odrobinę olejku do kąpieli lub żelu pod prysznic. Następnie zanurz stopy w wodzie i mocz je przez 15 minut – dzięki temu skóra zmięknie i łatwiej będzie usunąć zrogowacenia.
2)    Następnie osusz stopy i przy pomocy patyczka do pedicuru odsuń skórki. Wykonaj masaż stóp przy pomocy peelingu gruboziarnistego lub specjalnego preparatu do stóp na bazie kwasów AHA – dzięki temu pozbędziesz się pierwszej warstwy zrogowaceń i… zrelaksujesz się! Masaż wykonuj powoli i dokładnie przez minimum 5 minut.
3)    Przy pomocy pumeksu lub tarki do stóp usuń nadmiar zrogowaciałego naskórka z pięt, palucha i bocznych krawędzi stóp. Czasami warstwa zrogowaciałego naskórka jest tak gruba, że nastręcza trudności przy usuwaniu. Wówczas należy zaopatrzyć się w dłuto lub skalpel (dostępny w specjalistycznych sklepach podologicznych) lub umówić na wizytę u podologa lub pedicurzystki.
4)    Do skracania paznokci przydatne będą cążki i pilnik. Najlepiej, by wolny brzeg paznokcia miał kształt zbliżony do linii prostej. Boki paznokci z kolei nie mogą być zbyt ostre, gdyż zaczną boleśnie wrastać w skórę – piłując je staraj się nadać im lekko zaokrąglony kształt.
5)    Pamiętaj o nawilżaniu! Kremy z 15-20% mocznikiem to najlepszy sposób by dogłębnie nawilżyć skórę stóp i zapobiec narastaniu zrogowaceń. Przy częstym stosowaniu przekonasz się, że skóra na dłużej pozostanie gładka i nawilżona!

Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom dbanie o stopy okaże się łatwe i przyjemne. Wprowadź powyższy rytuał pielęgnacyjny do swojego życia i ciesz się gładkimi i pięknymi stopami na długo!

1 Comment
  1. be-yourself says

    zbyt dużo kremu z mocznika też szkodzi, bo stopy sie do niego przyzwyczajają

Leave A Reply

Your email address will not be published.