Jak wybrać pędzel do konturowania twarzy?

0

  Każda z nas widzi mankamenty w swojej urodzie, które w jakiś sposób chciałaby skutecznie zatuszować.

Może być to za wysokie czoło, wystający podbródek lub też zbyt wydatny nos… Takie mankamenty można zatuszować bez wizyty u chirurga! Przeczytasz o tym w poniższym artykule.

Konturowanie twarzy – jakie pędzle do konturowania?

Idealnie wykonany makijaż z pewnością poprawia proporcje twarzy, doskonale kamufluje wszelkie niedoskonałości i zmienia nieco rysy twarzy.

Konturowanie twarzy wyszczupla i wydłuża twarz, jednocześnie podkreśla kości policzkowe oraz ukrywa wystający nos czy też podbródek. Bardzo duże znaczenie w tym przypadku ma dobór odpowiednich kosmetyków i akcesoriów do ich nakładania. Właśnie z tego powodu nie bez znaczenia są pędzle do konturowania twarzy, które przy wykonywaniu make upu odgrywają kluczową rolę.

Posiadają one mniejsze główki, włosie jest ścięte na ukos, dzięki czemu można wykonać profesjonalny makijaż na każdą okazję. Na rynku kosmetycznym dostępnych jest kilka rodzajów pędzli do konturowania. Należy pamiętać o tym, że takim pędzlem z powodzeniem może posługiwać się każda osoba, nie tylko profesjonalna kosmetyczka.

Najlepszymi pędzlami do konturowania są:

    • pędzle dwukolorowe, z syntetycznego włosia, przypominające kształtem jajko. Ich cechą charakterystyczną jest duża gęstość i dobra elastyczność. Takim pędzlem można precyzyjnie konturować twarz. Mowa tu oczywiście o pędzlach marki Kabuki.
Standardowy pędzel Kabuki 19,99 PLN
    • pędzle wykonane z sztucznego włosia, idealne do nakładania podkładu, różu lub też pudru kamiennego,
Cienki pędzel do precyzyjnego konturowania – 34,99 PLN
  • pędzle wykonane z włosia syntetycznego i materiałów pochodzących z recyklingu. Ten rodzaj pędzla przeznaczony jest do profesjonalnego konturowania twarzy i modelowania kości policzkowych. Mowa tu oczywiście o pędzlach marki EcoTools. Uwaga! Jest ich kilka rodzai, warto przed zakupem zasięgnąć fachowej porady co do odpowiedniego pędzla tej firmy, bo sporo kosztują.

    Standardowy pędzel do konturowania – 41,99 PLN

Leave A Reply

Your email address will not be published.