Kilkanaście ponadczasowych urodowych rad, które warto znać!

0

W dzisiejszych czasach, w dobie dostępu do całej masy kosmetyków, zabiegów i cudownych wynalazków, często zapominamy o babcinych prostych radach urodowych. Kobiety z poprzednich stuleci też musiały jakoś sobie radzić bez dostępu do współczesnych wynalazków.

Zaleca się też stosowanie zasad, stosowanych w przeszłości ze względu na wszechobecną chemię zawartą w jedzeniu i kosmetykach. Oczywiście nikogo nie dziwi, że o urodę należy dbać też od wewnątrz.

Detoksykująco, a tym samym korzystnie na skórę, działa zwykła cytryna z wodą, najlepiej gorącą. Napój taki najlepiej spożyć wcześniej, niż śniadanie. I dobrze zacząć dzień. Skórę twarzy i głowy, w tym włosy, najlepiej nawilżać samodzielną mieszanką z olei. Na mieszankę składa się nieśmiertelny olej rycynowy, oliwa i wybrany olejek herbaciany, różany, jaśminowy, lawendowy, arganowy etc. wszystko w proporcjach odpowiednich do rodzaju skóry. Olejki są powszechnie dostępne w aptekach i drogeriach i skutecznie zastąpią chemiczny krem. Na gładką skórę ponadczasowy peeling z kawy sypanej i cukier, który możemy dodać do zwykłego żelu pod prysznic. Peeling taki skutecznie niweluje szkody na ciele, jakie wyrządza cellulit.

Na obrzęki pod oczami kostka lodu zawinięta w bawełnianą ściereczkę lub okłady z plasterków ogórka. Na problemy z trądzikiem sok wyciśnięty ze świeżego liścia aloesu.

Na wypadające włosy zwykły Amol w płynie, które nasze babcie stosowały już od dawna, głównie do nacierania bolących miejsc. Tak, Amol to nic innego jak mieszanka z kilkunastu ziół na bazie spirytusu. Amol podnosi także odporność, odpowiednio rozcieńczony, można pić. Na osłabione włosy świeżo wyciśnięty sok z prawdziwej rzepy. Niestety śmierdzi niemiłosiernie. Na gładką cerę maseczka ze śmietany z płatkami owsianymi, nakładana na około 20 minut – rezultaty widać już po pierwszym zastosowaniu. Na suchą skórę prawdziwy spożywczy olej kokosowy, który nadaje się również na olejowanie włosów – lub zamiast niego, prawdziwy olej lniany.  Witamina C w olejku, zamiast kremu do twarzy. Tonik ze świeżej pietruszki na ładniejszą cerę lub z rumianku na jej rozjaśnienie. Mieszanki ziół możemy kupić w zielarni lub drogeriach. Na poprawę cery maseczki ze świeżych owoców np. truskawek.

Do pielęgnacji skóry najlepiej używać prawdziwego mydła glicerynowego, zamiast tradycyjnego. Efekty widać już po pierwszym użyciu. Można je samemu zrobić lub kupić w prawdziwej mydlarni.

Leave A Reply

Your email address will not be published.