Kremy z mocznikiem – jak służą naszej skórze?

0

Problem przesuszonej skóry różnych partii ciała dotyczy większości z nas.

Wystarczy źle dobrana maseczka na twarz, czy przebywanie zbyt długo na mrozie bez rękawiczek, aby nasza skóra stała się wyraźnie sucha i nieprzyjemnie ściągnięta. Rozwiązaniem w takiej sytuacji mogą okazać się kremy z mocznikiem, które z dnia na dzień odgrywają coraz ważniejszą rolę we współczesnej kosmetologii.

Mocznik występuje naturalnie w powierzchniowych warstwach skóry.

Wchodzi w skład tzw. naturalnego czynnika nawilżającego. Odpowiada za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia i elastyczności skóry. Niestety, wraz z wiekiem jego zawartość w skórze maleje. Stosując regularnie krem z mocznikiem możemy skutecznie uzupełniać te niedobory. Chociaż precyzyjnie rzecz ujmując w kosmetologii stosuje się nietoksyczny odpowiednik mocznika pozyskiwany w laboratorium, jego działanie nie odbiega od działania substancji w naturalnej postaci.

Cechą charakterystyczną kosmetyków zawierających mocznik jest zdolność do zatrzymywania wody w wewnętrznych warstwach skóry. Zapobiega to odwodnieniu i sprawia, że skóra jest odpowiednio napięta i gładka. Mocznik nie zatyka porów i nie powoduje nadmiernego przetłuszczania skóry.

Jak działają kremy z mocznikiem?

Silne działanie nawilżające to nie jedyne, co zapewniają kremy z zawartością mocznika. Posiadają one również właściwości łagodzące i regenerujące. Koją podrażnienia, przyspieszają proces odbudowy komórek skóry oraz  wspomagają naturalną barierę ochronną organizmu. Chronią skórę przed działaniem czynników drażniących. Jednocześnie kremy z mocznikiem wspomagają działanie innych kosmetyków. Ułatwiają przenikanie substancji czynnych do głębszych warstw skóry, ponieważ mocznik jest ich doskonałym nośnikiem.

Leave A Reply

Your email address will not be published.