Modelowanie twarzy – sposób na idealny makijaż

0

Modelowanie czy też konturowanie twarzy to obecnie główny trend królujący w makijażu.

Na czym polega modelowanie i jak je wykonać? Podpowiadamy poniżej.
Modelowanie twarzy poprzez odpowiedni makijaż dodaje jej trójwymiarowości. Dzięki temu, możesz wyeksponować auty i ukryć drobne niedoskonałości nie tylko skóry – jak to ma miejsce w tradycyjnym makijażu – ale również niedoskonałości rysów twarzy. Zastosowanie podczas wykonywania makijażu kilku prostych trików wysmukli twarz, optycznie zmieni kształt nosa i uwydatni kości policzkowe.

Konturowanie i modelowanie twarzy kosmetykami

Modelowanie twarzy – od czego zacząć?

Oczywiście od przygotowania odpowiednich kosmetyków. Potrzeby będzie podkład, jasny korektor, bronzer i róż do policzków. Firmy kosmetyczne oferują też gotowe zestawy. Wybierając zestaw musisz się martwić czy dobrane kosmetyki będą współgrać kolorystycznie. Potrzebne będą również dodatkowe akcesoria. Kosmetyki rozprowadzaj za pomocą specjalnej gąbeczki do makijażu oraz pędzelków.
[product-catalogue id=’5′]

Nauka modelowania twarzy – jak zrobić to dobrze?

  • Po nałożeniu podkładu rozjaśnij korektorem okolice pod oczami.
  • Rozjaśnij również całą strefę T, czyli: środkową część czoła, grzbiet nosa i brodę.
  • Następnie przyciemnij czoło w miejscach przy linii włosów, na powierzchni około 2 centymetrów. Dzięki temu optycznie zmniejszysz czoło.
  • W kolejnym kroku przejdź do modelowania nosa. Nanieś ciemniejszy podkład na skrzydełka nosa, a czasem też – w zależności od efektu, który chcesz uzyskać — na boki nosa.
  • Na policzki nałóż ciemniejszy bronzer lub róż do policzków. Aby podkreślić i wysmuklić twarz, nanieś go dokładnie pod kośćmi policzkowymi.
  • Makijaż zakończ poprzez dodanie odrobiny rozświetlacza na kości policzkowe. Popraw też rozświetlenie grzbietu nosa.

I gotowe!

Pamiętaj oczywiście, aby dobrze rozcierać nałożone kosmetyki, tak by jeden kolor płynnie przechodził w drugi. Zatrzesz w ten sposób granice między kolorami. Efekt z pewnością będzie powalający.

Leave A Reply

Your email address will not be published.