Opalanie z głową, czyli jakie kosmetyki do opalania używać?

0

Opalanie z głową, czyli jakie kosmetyki do opalania używać?

Wbrew pozorom zdrowe opalanie powinno przebiegać według ściśle określonych zasad.

Na pewno większość z nas słyszała o tym, aby nie wystawiać się na działanie promieni słonecznych w godzinach ich największego szczytu, między godziną jedenastą a czternastą. Niezwykle istotne jest też dobranie odpowiedniego kremu z filtrem UV.

                Promieniowanie UV, czyli innymi słowy ultrafioletowe są falami emitowanymi przez promieniowanie słoneczne.

Ich długość wynosi od stu do czterystu nanometrów. To, że promieniowanie UV jest niewidzialne dla ludzkiego oka to nie znaczy, że nie wywołuje skutków biologicznych dla naszej skóry. Chcąc się dobrze zabezpieczyć przed negatywnym działaniem promieni słonecznych, należy stosować kremy z odpowiednim filtrem. Na rynku są dostępne kremy odpowiadające dla różnych potrzeb: inne są dla kremy do opalania dla dzieci, a jeszcze inne są kremy do opalania dla osób starszych.

Najmniejszy filtr, jaki możemy spotkać, to SPF 15, jednak nie jest on efektywny. Dermatolodzy i naukowcy są zgoni, że to zbyt mało, aby liczyć na porządną ochronę przeciwsłoneczną. Zaleca się, aby wybrany przez nas krem miał co najmniej 30 SPF, jeżeli zależy nam na profesjonalnej ochronie.

    √ Z tańszych, dobrych kosmetyków na lato warto polecić krem Avon Sun SPF 50 do skóry wrażliwej. Obecnie jest w dużym rabacie i kosztuje tylko 12,99. Ma konsystencję ultralekkiego balsamu nawilżająco – ochronnego, a ponadto posiada technologię Derma 360, która jest gwarancją wysokiej skuteczności oraz bezpieczeństwa naszej skóry.

     √ Innym, wartym produktem do polecenia jest balsam do opalania się o apetycznym zapachu owoców tropikalnych firmy Rossman z SP 30 w cenie 17,99. Przyjemny zapach spodoba się kobietom, którym bliskie sercu są zapachy orientu, a efekty, jakie daje krem, są zadowalające.

      √ Z droższej półki warto wymienić produkty takich firm, jak Balsam do ciała Sun Age Control SPF30 Lancaster oraz Pielęgnacja do opalania ciała SPF 30 Eisenberg.

Chcesz przetestować dobre kosmetyki do opalania, które pozwolą Ci zadbać o Twoją skórę?

Napisz recenzję produktu Nivea i otrzymaj produkty dostosowane na kąpiele słoneczne!

Leave A Reply

Your email address will not be published.