Opalanie natryskowe – czy jest lepsze od zwykłego opalania?

0

Piękna opalenizna to marzenie niejednej kobiety! jednak w dzisiejszych czasach skórę można zabarwić nie tylko poprzez opalanie na słońcu, ale równie poprzez opalanie natryskowe.

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, czy opalanie natryskowe jest lepsze od tego tradycyjnego. Dlatego też, aby się o tym przekonać, warto nieco bliżej przyjrzeć się tym dwóm metodom i wybrać tę, która wydaje się dla nas najwygodniejsza.

Czym jest opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe to jedna z bezpieczniejszych metod opalania, która daje natychmiastowy efekt! Po przeprowadzonym zabiegu skóra jest nawilżona oraz bardzo dobrze odżywiona. Opalanie natryskowe polega na zaaplikowaniu na skórę delikatnej mgiełki, która pomaga zabarwić skórę na pożądany kolor. Preparat, który stosowany jest do zabiegu, nie powoduje powstawania przebarwień ani reakcji alergicznych, a skóra w mgnieniu oka staje się ciemniejsza. To pozwala uzyskać opaleniznę w rekordowo krótkim czasie, w dodatku bez większej ingerencji w strukturę naskórka.

Opalanie tradycyjne – czy jest równie skuteczne?

Zwykłe opalanie na słońcu w dalszym ciągu jest bardzo popularne, jednak nie jest niestety zbyt bezpieczne dla zdrowia. Stosując przyspieszacz opalania, można nieco skrócić czas ekspozycji słonecznej, jednak aby uzyskać wymarzony efekt, należy spędzić na słońcu wiele bardzo długich godzin. Oczywiście opalenizna jest w pełni naturalna, jednak promienie słoneczne nie pozostają obojętne dla zdrowia. Skóra po takim opalaniu staje się nadmiernie przesuszona i szybciej się starzeje.  Jednak najgorsze jest to, iż wystawianie ciała na działanie promieni słonecznych może doprowadzić do rozwoju czerniaka, czyli bardzo niebezpiecznego nowotworu skóry. Należy mieć to na uwadze szczególnie w wakacje.

Czy opalanie natryskowe jest lepsze od zwykłego?

Jeśli chodzi o względy zdrowotne, to opalanie natryskowe jest wprost idealne!  Jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, a efekty utrzymują się na skórze nawet przez kilka tygodni. Oprócz tego skóra nie ulega przesuszeniu i nie istnieje w ogóle ryzyko poparzenia, które podczas zwykłego opalania zdarza się bardzo często.

Leave A Reply

Your email address will not be published.