Paryska biżuteria – propozycje z paryskich salonów!

0

Inspiracja pięknem całego świata i ożywionym Paryża może znaleźć swój wyraz w tym, co nosimy na sobie.

Dowód stanowi biżuteria wykonana przez paryskich projektantów, dla których punktem wspólnym jest fascynacja stolicą ich kraju. To właśnie o tych trendach będzie głośno w nadchodzącym sezonie.

Anatheine – vogue.fr

Inspiracje etniczne, które zwracają uwagę

Odkrywanie nowych kontynentów w świecie biżuterii, nawet jeśli chodzi o paryskie trendy, wykracza daleko poza Europę. Marka Margi Darika pokazuje nam jak przemienić inspiracje zdobyte podczas podróży do Brazylii na pełną blasku i polotu kolekcję. Połączenie biżuterii minimalistycznej i wielorakich fantazji sprawdziło się świetnie w złotych kolczykach rozmiaru king size. To, że duża biżuteria będzie niezawodnym trendem tego sezonu, udowadniają aktorki przybyłe na rozdanie tegorocznych Złotych Globów. Uszy wielu z nich były przyozdobione pięknymi kolczykami, które zwracały uwagę nie tyle swym niestandardowym rozmiarem, co wielorakimi zdobieniami.

Elise Tsikis – źródło: vogue.fr

Prostota z przekazem

W trendach biżuteryjnych na nadchodzący sezon widać również inspirację nowoczesnymi formami. Jednocześnie projektanci chcą wyrazić swą fascynację tym, co należy do przeszłości. Podczas gdy projektantka Ayça Özbank Taşkan prezentuje nam prawdziwie futurystyczną biżuterię, która zdaje się lewitować w powietrzu, to marka Persée zwraca się w kierunku dawnych wierzeń i czerpie inspirację z greckiej mitologii.
Zupełnie nowe spojrzenie na świat dawnych wierzeń zaowocowało linią biżuterii, dzięki której możemy wprowadzić w naszą codzienność odrobinę luksusu – to wszystko dzięki połączeniu złota i naturalnego blasku diamentów.

Margi Darika - źródło vogue.fr
Margi Darika – źródło vogue.fr

Magiczne kamienie

Biżuterią w nadchodzącym sezonie będą rządziły unikatowe kamienie. Jak na przykład te proponowane przez markę Marie Mas, która swoje cenne precjoza pozyskuje z indyjskiego Jaipuru. Sekretem marki jest połączenie tradycji i wiedzy zbieranej przez stulecia z zupełnie nowymi technikami obróbki kamieni – w ten sposób powstaje biżuteria pełna magii. Takich odważnych rozwiązań na pewno nie boi się Blake Lively, która podczas Złotych Globów zachwycała srebrnymi bransoletami z ogromnymi zielonymi kamieniami.

 

Mara Paris – vogue.fr

Zobacz propozycje kolczyków :

Paris jewellery

 

Paris jewellery przez womenoo z wykorzystaniem earring jewelry

 

Kendra Scott pearl jewellery
180 PLN – modalist.com

Kenneth Jay Lane earring jewelry
345 PLN – orchardmile.com

Oscar de la Renta gold jewellery
945 PLN – luisaviaroma.com

Pin brooch
1stdibs.com

Earring jewelry
76 PLN – mooreaseal.com

Estella Bartlett butterfly earrings
84 PLN – johnlewis.com

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.