Paznokciowe trendy na lato 2016!

1

Nadeszło upragnione lato a wraz z nim nowości w dziedzinie stylizacji paznokci!

Jeżeli znudził Ci się jednokolorowy manicure, albo po prostu szukasz inspiracji jak ozdobić swoje paznokcie w te ciepłe dni – służymy pomocą! W dzisiejszym artykule zaprezentujemy Wam 3 mocne trendy, które od niedawna wiodą prym w manicurze! Zapraszamy do lektury!

 

1)    Baby boomer

To nic innego, jak ulepszona i nieco bardziej subtelna wersja klasycznego, francuskiego manicuru. Jeżeli znudziła Ci się biała, widoczna kreska przy brzegu paznokcia to wypróbuj baby boomer! Sekretem tego zdobienia jest wykonanie cieniowanego przejścia z różu w biel. Najczęściej wykonuje się je na paznokciach żelowych lub akrylowych, ale oczywiście istnieje również opcja ozdoby naturalnej płytki. Metoda baby boomer jest nieco pracochłonna, a uzyskanie estetycznego i przyjemnego dla oka efektu wymaga dużej wprawy – warto więc zgłosić się do wykwalifikowanej kosmetyczki!

2)    Glass nails

To nowy trend, na punkcie którego oszalały kobiety na całym świecie! Sekret glass nails to nic innego jak mieniąca się wszystkimi kolorami folia, która pozwala na uzyskanie efektu szklanych paznokci. Dzięki temu nasza płytka wygląda jakbyśmy zatopiły w niej kawałki potłuczonego lustra lub drogocenne kamienie. Jak wykonać efekt szklanych paznokci na hybrydzie? Musimy zaopatrzyć się lakier bazowy, top coat i rzeczoną folię, którą tniemy na różnej wielkości kawałki.
Manicure zaczynamy od nałożenia lakieru bazowego i utwardzenia go w lampie UV. Następnie nakładamy drugą warstwę lakieru i pozostawiamy ją mokrą. Na tym etapie zaczynamy przy pomocy pęsety wtapiać fragmenty folii delikatnie ją dociskając. Po nałożeniu folii całość utwardzamy w lampie UV przez 2 minuty a następnie pokrywamy płytkę dwiema warstwami termoutwardzalnego top coatu – nasze glass nails gotowe!

3)    Efekt syrenki

Czyli manicure który wygląda iście bajkowo! Można go uzyskać przy pomocy drobno zmielonego pyłku, który odbija światło w kolorach tęczy. Jak wykonać efekt syrenki na hybrydach? Zaczynamy od standardowej procedury wykonania hybryd: nakładamy lakier bazowy, utwardzamy go w lampie. Następnie aplikujemy 2 warstwy lakieru w wybranym kolorze, po każdej warstwie utwardzając płytkę pod światłem UV. Ruchem stemplującym aplikujemy pyłek na płytce paznokcia, a następnie delikatnie wcieramy – najlepiej robić to palcami! Nadmiar pyłku który osypał się podczas aplikacji należy omieść przy pomocy pędzla. Na koniec nakładamy na paznokcie warstwę top coatu, utwardzamy całość w lampie UV i przemywamy płytkę cleanerem – gotowe!

Jak widać nie tylko w modzie tego lata będzie się dużo działo! zaprezentowane przez nas pomysły sprawią, że w upalne dni będziesz mogła pochwalić się pięknymi i oryginalnymi paznokciami!Gotowa na zmiany?

Zobacz też

 
1 Comment
  1. Hades says

    baby boomer wyglada super, ale tylko na dluzszych pazurkach – krótsze wizualnie skraca…

     

Leave A Reply

Your email address will not be published.