Platynowy blond – hit lata 2016!

0

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim nowe trendy w modzie, makijażu i fryzjerstwie! Co do tego ostatniego – w tegorocznym sezonie letnim, na pierwsze miejsce w kategorii koloru włosów wybija się… platynowy blond!

Macie ochotę na metamorfozę ?

Czy może obawiacie się, że platyna nie jest kolorem stworzonym dla Was? W poniższym artykule znajdziecie garść porad i informacji o tym szalonym odcieniu – przeczytaj i sprawdź czy platyna sprawdzi się u Ciebie!

Przede wszystkim, trzeba powiedzieć sobie szczerze – platynowy blond to kolor wymagający. Ten idealny charakteryzuje się chłodnym, prawie białym odcieniem, który bardzo trudno uzyskać poza salonem fryzjerskim. Jeśli więc decydujesz się na radykalną zmianę, to pamiętaj by robić to pod okiem doświadczonego fryzjera!

Ponadto tak jasny odcień blondu zdecydowanie nie jest kolorem dla wszystkich. Jeżeli jesteś posiadaczką cery naczynkowej, o skłonnościach do zaczerwienień i przebarwień – odpuść sobie tak radykalną zmianę. Jasny odcień włosów, będzie jedynie podkreślał problemy ze skórą. To samo tyczy się pań o oliwkowej cerze i ciemnych włosach – w tym przypadku zmiana koloru włosów na platynowy, będzie wyglądała bardzo nienaturalnie.

Na szczęście platyna ma swoje ograniczenia tylko w dwóch powyższych przypadkach, całej reszcie można ten kolor szczerze polecić, gdyż odmładza twarz i powoduje, że wyglądamy świeżo i oryginalnie! Co więcej, jasny odcień sprawdzi się zarówno na krótkich, średnich jak i długich włosach.

W jaki sposób uzyskać platynowy blond? Proces jest dość skomplikowany, gdyż pierwszym zabiegiem jakiemu należy poddać włosy jest dekoloryzacja. Ma ona na celu wypłukanie naturalnego pigmentu z włosa. Dopiero później można przejść do farbowania włosów wybranym odcieniem. Nie ukrywamy, że zabieg dekoloryzacji i farbowania, może osłabić kondycję naszych włosów. Dlatego, dla utrzymania dobrego ich stanu, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację w postaci masek do włosów, odżywek czy olejków. Warto również zaopatrzyć się w specjalny, fioletowy szampon, którego zadaniem będzie niwelowanie żółtych pigmentów i utrzymanie włosów w jasnej, białej tonacji. Ponadto, dla utrzymania koloru i blasku radzimy stosowanie szamponów przeznaczonych do włosów blond.

Jeśli masz ochotę na zmianę, jesteś odważna i lubisz się wyróżniać a dodatkowo chcesz pochwalić się tego lata trendy fryzurą – postaw na platynę!

Leave A Reply

Your email address will not be published.