Pomysły na proste fryzury z kręconych włosów!

0

Kręcone włosy są piękne!

Dodają objętości, są romantyczne. Zapewne nie jedna posiadaczka prostych włosów zazdrości baranków. Jednakże źle pielęgnowane kręcone włosy potrafią być niesforne i przysporzyć nie lada kłopotów. Raczej nie nadają się też do krótkich fryzurek ze względu na sterczące końcówki. Niemal wszystkie panny młode chcą mieć kręconą fryzurę na własny ślub. Ale i w codziennych sytuacjach dumna posiadaczka kręconych włosów marzy o pomysłach na proste fryzury.

Przed przystąpieniem do robienia jakichkolwiek fryzur włosy należy oczywiście umyć i zastosować odżywkę przeznaczoną do tego rodzaju włosów, która podkreśli skręt włosa. Dużo też zależy do długości włosów. Raczej nie wyczarujemy nic specjalnego z króciutkich baranków. Klasyczną fryzurą będzie zwykła fryzura polegające na rozdzieleniu włosów na dwie części przedziałkiem pośrodku lub lekko na bok i spryskanie pojedynczych pasm lakierem do włosów lub cukrem w sprayu, utrwalającym loki. Innym prostym pomysłem jest zwykły kucyk. Włosy poddajemy pielęgnacji jak uprzednio. Lekko przeczesujemy rękoma a następnie wiążemy kucyk nie ciasto związany przy nasadzie głowy. Włoski lekko tapirujemy, a następnie wydzielamy jedno średnie pasmo włosów i zakręcamy je na cienkiej gumce, którą związywaliśmy włosy. Wystającą końcówkę spinami wsuwką w kolorze włosów, aby ukryć jej widoczność.

Kolejną prostą fryzurą jest warkocz spływający po boku głowy dla osób z długimi włosami. Włosy należy związać jak niski kucyk zrobiony na boku, a następnie zapleść warkocz zwykły lub typu kłos. I związać niewidoczną bardzo cienką gumką. Tę fryzurę można urozmaicić dobieranym po boku francuskim warkoczem. Taki zabieg sprawi, że fryzura będzie bardziej fantazyjna. Można też zakręcić efektywny i bardzo prosty kok, dzięki nawijakowi na koka, wykonanego z specjalnego, sztywnego materiału i przypominającego grubą gumkę. Aby zrobić taką fryzurę należy upiąć wysokiego kucyka, a następnie nakręcać na nawijak na kok pasma włosów, aż powstanie kok. Wystające kosmyki podpiąć wsuwkami. Aby nieco urozmaić fryzurę, można po bokach wypuścić dwa pejsy. Prawda, że proste?

Leave A Reply

Your email address will not be published.