Jak poradzić sobie z zapachami w mieszkaniu?

0

Każdy chciałby aby w jego mieszkaniu roznosił się piękny, świeży zapach. Poniżej znajdziecie kilka porad jak uzyskać taki efekt.

Największym wrogiem pięknego zapachu jest brud. Wbrew temu do czego próbują nas przekonać sprzedawcy odświeżaczy, żaden aerozol nie jest w stanie zamaskować okropnego zapachu jaki wydziela się z resztek zepsutego jedzenia w dawno nie wynoszonym koszu. Tak więc o regularnym wynoszeniu śmieci nie wolno zapomina, tak samo jak o częstym sprzątaniu mieszkania (ze szczególnym uwzględnieniem toalety).

Mieszkanie także trzeba często wietrzyć. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym kiedy w mieszkaniu zazwyczaj suszy się pranie i gotuje dużo zup. To wszystko wpływa na to, że panuje tam wilgoć, która także może wywołać nieprzyjemny zapach. Po nocy także należy wywietrzyć sypialnię gdyż może być w niej odczuwalny tak zwany zaduch.

Trzeba także zrezygnować z bardzo popularnej używki wśród polaków, jaką są papierosy. Wbrew temu co mówią zwolennicy nikotyny, nie da się ich całkowicie wywietrzyć z mieszkania. Zawsze znajdą sobie coś na czym można osiąść i wydzielać nieprzyjemny zapach.

Warto także zawsze podczas gotowania używać okapu. Dzięki niemu zapach smażonych potraw, nie będzie się roznosił po mieszkaniu. Jest to ważne, gdyż taka para (szczególnie ta, która wydobywa się ze smażonych potraw) także zachowuje się jak wspomniana wcześniej nikotyna.

Kiedy już wprowadzone zostały wszystkie powyższe zasady wtedy można udać się do sklepu po jakiś delikatny odświeżacz powietrza lub świeczki. Zbyt mocne odświeżacze wcale nie sprawią, że nasz dom będzie ładnie pachniał. Za to delikatny powiew bryzy, lasu czy cytrusów, który od czasu do czasu delikatnie się uwolni, zapewni nam piękny zapach.

Leave A Reply

Your email address will not be published.