Poranny jogging – wady i zalety

0

Myśl o tym, by trenować rano wydaje się bardzo atrakcyjna. Fakt, ma to wiele zalet.

Dobrze jednak wziąć pod uwagę i słabe strony wyboru takiej pory. Być może pozwoli to od razu zrezygnować z pomysłu, który nie był za dobry.

Dla niektórych osób po zastanowieniu ranek odpadnie od razu. Dla wielu jednak innych poranny jogging to świetna myśl. Ma się po nim świetny humor, a dobrze jest w takim nastroju zaczynać dzień.

Większa energia i doskonały humor na dalszą część dnia to nie są jedyne korzyści. Bieganie to przyjemność, ale też zadanie do wykonania i ważne jest to, że ma się już to za sobą. Dalszą część dnia po zakończeniu pracy czy innych obowiązków ma się już jedynie dla siebie. Rano jest widno, czyli ma się większe poczucie bezpieczeństwa, a więc i biega się bardziej komfortowo. Poranny jogging można uznać za bardziej przyjemny. Świeci słońce, otoczenie budzi się ze snu, jest spokojnie i cicho. Słabą stroną jest, że trzeba wcześniej wstać, jeśli trzeba zdążyć do pracy albo do szkoły. Będzie to konieczność wstania sporo wcześniej, niż dotychczas się wstawało, a i tak przecież była to wczesna godzina. Dla niektórych osób może to być trudne. Czy trzeba zerwać się z łóżka wcześniej niż zwykle, czy nie ma tej potrzeby, to i tak trudniej będzie rano zmotywować się do biegania. Wieczorem organizm jest rozbudzony, zaraz po przebudzeniu trzeba się dopiero rozbudzić, a jeszcze ubrać i wyjść na zewnątrz.
Niektórzy wybierają poranek, inni wolą wieczorną porę. Jeśli nie należy się do osób, które chętnie rano wstają, a bardzo chce się o tej porze biegać, to warto spróbować. Tylko nie wolno zniechęcać się, gdyby jednak zabrakło motywacji. Wtedy wybierze się porę późniejszą. Nie ma jednak co nastawiać się, że się nie uda. Warto spróbować tak się zmotywować i tak przygotować, by się udało.

Leave A Reply

Your email address will not be published.