Promienista cera – jak ją osiągnąć i jak o nią dbać?

0

Promienista cera – jak ją osiągnąć i jak o nią dbać?

Kondycji skóry twarzy nie sprzyja ciągły stres, warunki atmosferyczne, a przede wszystkim czas, który mija nieubłagalnie. Jak jednak zapobiec szarej cerze. Istnieje kilka sposobów na to, aby cera była zawsze promienista. 

Najważniejszą rzeczą jest dieta. Powinna być ona zdrowa i bogata w warzywa i owoce. Zwracajmy także uwagę na to, aby produkty, które kupujemy nie zawierały konserwantów, które niekorzystnie wpływają na kondycję skóry twarzy.

Promienista cera? Wystarczy szczery śmiech!

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na wygląd cery jest śmiech. Wiele pań myśli, że śmiech prowadzi do zmarszczek i unikają tej czynności. Nic bardziej mylnego! Podczas śmiania się w naszym organizmie produkowane są hormony szczęścia, które poprawiają wygląd skóry. Pamiętajmy więc, że śmiech to samo zdrowie.

Kup dowolne produkty NIVEA za min 20zł i odbierz prezent!

Promienista cera wymaga pielęgnacji

Co najmniej raz w tygodniu należy robić peeling. Martwy naskórek powinien być usuwany, a nic nie działa tak dobrze jak wieczorny rytuał pielęgnacji. Raz w tygodniu poświęć 30 minut tylko dla swojej cery. Zrób peeling, a następnie nałóż maseczkę, która będzie odpowiednia dla Twojego typu cery. Oprócz tego warto pamiętać, że dobrze działa także masaż twarzy. Nie trzeba iść od razu do kosmetyczki. Wystarczy, że po wieczornym makijażu zaczniesz delikatnie masować swoją twarz okrężnymi ruchami przez około 5 minut. Już po kilku takich zabiegach zauważysz znaczną poprawę w stanie swojej cery i na pewno po jakimś czasie zauważysz, że staje się promienista.

Leave A Reply

Your email address will not be published.