Styl Faux Flur czyli dużo futerka!

0

Styl Faux Flur od pewnego czasu robi coraz bardziej zawrotną karierę na europejskich oraz światowych wybiegach.

Modę na stylistykę w typie futerkowym widać również na stronicach najbardziej prestiżowych modowych czasopism a także na łamach blogów poświęconych modzie. W Polsce Flur tak naprawdę dopiero zaczyna być obecny, jednak wstępne zainteresowanie tą stylistyką wydaje się spore. Czym jest Styl Faux Flur i jakie są jego najważniejsze zalety? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej.

Styl Faux Flur: co musisz o nim wiedzieć?

Jak sama nazwa wskazuje, centralnym elementem kompozycyjnym w ubraniach kreowanych według stylistyki Faux Flur jest futerko. Albo raczej „futerka”, ponieważ kolaże i zespolenia różnych rodzajów futra to znak rozpoznawczy i najbardziej charakterystyczna, definicyjna wręcz cecha stylistyki Faux Flur.

Faux Flur

 

Faux Flur przez womenoo z wykorzystaniem adjustable hats

 

Taya blue jeans
160 PLN – mycentsofstyle.com

Yellow gold ring
215 PLN – taylorswift.com

Adjustable hat
85 PLN – na-kd.com

N°21 oversized sunglasses
940 PLN – lanecrawford.com

Chanel lipstick
130 PLN – bergdorfgoodman.com

 

Ubrania, których elementem są futra, stereotypowe nie kojarzą się nam jako szczególnie gustowne. Faux Flur pozwala spojrzeć na tę sprawę z całkiem innej perspektywy. Projektanci coraz wyraźniej i jaśniej odkrywają, że futerka jako elementy odzienia mogą być nie tylko gustowne, ale też ekstrawaganckie i eleganckie. Istotną cechę stylistyki Faux Flur stanowi również to, że ubrania mają nie tylko ładnie wyglądać, ale również zapewniać nam ciepło i przyjemny komfort, o który w deszczowe, zimne jesienne lub zimowe dni wcale nie łatwo.

Stylistyka Flur koncentruje się przede wszystkim na płaszczach i kurtkach.

Nie oznacz to jednak bynajmniej, że jest monotonna. A wręcz wprost przeciwnie. Połączenia różnych rodzajów futra ze skórą, bawełną lub jedwabiu dowodzą, że Faux Flur nie tylko jest stylistyką zapewniającą możliwość kreowaniu swojego stylu na wiele różnych sposobów, ale również że styl ten posiada spory potencjał, który z pewnością będzie sukcesywnie rozwijany przez projektantów. Sama zobacz, czy faux flur to Twój styl!

Leave A Reply

Your email address will not be published.