Trendy od Vogue wiosna 2018 – zobacz propozycje!

0

Vogue to magazyn wyznaczający trendy w modzie.

Można więc z góry założyć, że wszystko co prezentuje Vogue jako propozycje do noszenia wiosną 2018 roku przyjmie się zarówno wśród gwiazd jak i osób, które po prostu chcą wyglądać modnie. Co na ten sezon proponuje nam magazyn Vogue?

Powrót do lat 90-tych i art popu

Przeglądając najnowsze trendy i zdjęcia z wybiegów Prady czy Versace można zobaczyć jeden wspólny motyw: artyzm, sztuka, kolorowe grafiki, komiksowe nadruki i powrót do kolorytu lat 90-tych. Kolorowe kombinezony, pstrokate płaszcze czy materiały z nadrukowanymi rysunkami to podstawa ubioru w tym sezonie.

Torebka Chanel

Wielki powrót zanotowały też cekiny i brokat. Sukienki i płaszcze wykonane z tym wykończeniom można było zobaczyć na wybiegach Dolce and Gabbana, Gucci czy Marc Jacobs.

Futra, piórka i inne zwierzęce wykończenia

Z kolei marki takie jak Yves Saint Laurent, Nina Ricci czy Proenza Schouler stawiają na okrycia wierzchnie zrobione z futra – w tym sztucznego, z piórek czy też na buty z ozdobnymi akcentami nitkowanego futra. Ale oprócz wyraźnej faktury materiału zastosowane równie wyraźne kolory jak kobalt, pomarańcz czy żółty.

Saint Laurent par Anthony Vaccarello

Wracają ortalionowe dresy i strój kierowcy

Pamiętne z lat 90-tych ortalionowe dresy doczekały się kolejnej odsłony, tym razem w wersji glam. Proponowane są między innymi przez markę Gucci, ale i Isabel Marant wprowadziła ten materiał do swojej wiosennej kolekcji, którą można podejrzeć na Vogue. Takie nowoczesne dresy łączone są nie tylko ze sportowym obuwiem, ale też ze szpilkami i eleganckimi torebkami.

Louis Vuitton

Modny ma też być skórzany kombinezon w wielu kolorach przypominający strój kierowcy rajdowego. Albo też sama kurtka. Takie propozycje na swoich wybiegach pokazali m.in. Dior i Ralph Lauren. Jednak warto też zwrócić uwagę na plastikowe pelerynki od Chanel czy Valentino, które w naszym klimacie będą nie tylko modne, ale i praktyczne.

Helmut Lang

It-bag

Na uwagę zasługują też it-bags od Chanel czy Prady. Nietuzinkowe wzory jak t-shirt na wieszaku w wypadku Chanel czy kolory i wzory jakie oferuje Prada pokazują, że sama torebka będzie ważnym elementem całego stroju tej wiosny.

Moschino

Leave A Reply

Your email address will not be published.