Weselny dress code – czyli co jest hot a co not w weselnych stylizacjach!

0

Sezon weselny powoli się kończy ale warto więc zorientować się co wypada założyć na tę uroczystość a czego absolutnie się wystrzegać. Jeżeli chcesz uniknąć nieprzychylnych komentarzy na temat swojego stroju, lepiej zastosuj się do naszych porad!

Biała sukienka

Biel to jeden z tych kolorów, który w dniu ślubu zarezerwowany jest dla Panny młodej – w końcu to ona ma czuć się pięknie, ma błyszczeć w tym wyjątkowym i szczególnym dniu. Postaraj się więc w doborze stylizacji unikać bieli, zwłaszcza jeśli mają postać długiej sukni… Jeżeli zależy Ci na sukience w jasnym kolorze zdecyduj się na nude lub pudrowy róż – wygląda elegancko i jednocześnie nie stwarza konkurencji dla Panny młodej! A jeżeli naprawdę nie możesz zrezygnować z białej, krótkiej sukienki to przełam ją dodatkami w innym, kontrastowym kolorze

Czerń – nie na miejscu?

Kolor czarny kojarzy się bardziej z pogrzebem niż z radosnym dniem ślubu. Jeszcze parę lat temu założenie czarnej sukienki w dniu wesela było absolutnie zabronione. Obecnie trendy się zmieniają, a mała czarna uznawana jest za uniwersalny i elegancki strój. Jeżeli więc stworzona przez Ciebie stylizacja nie będzie wyglądała zbyt biznesowo, możesz pozwolić sobie na założenie czarnej sukienki. W końcu grunt to dodatki!

Spodnie na wesele?

Powiedzmy sobie szczerze – jeansy na weselu są absolutnie zabronione! W końcu na tak ważnej uroczystości wypada wyglądać elegancko, choćby przez wzgląd na parę młodą. Pomyśl, czy byłabyś zadowolona gdyby goście na Twoim weselu przyszli ubrani w jeansowe spodnie i t-shirt? Z pewnością nie! Ale bez obaw – spodnie spodniom nie równe. Jeżeli bardzo źle czujesz się w sukienkach, a na weselu masz czuć się skrępowana to wybierz elegancki kombinezon albo garnitur! Dobrze dobrany, w połączeniu z biżuterią, szpilkami i kopertówką, może wyglądać naprawdę oszałamiająco! W końcu na weselu chodzi też o własny komfort i dobrą zabawę!

Długość mini

Wybierając się na wesele daruj sobie krótkie sukienki, ledwo zakrywające pośladki. Po pierwsze dlatego, że wygląda to nieelegancko i nie jest w dobrym guście. Kuse sukienki sprawdzą się w klubie, ale na tak ważnej uroczystości zdecydowanie nie. A po drugie – jest jeszcze kwestia praktyczności. Wesele to w końcu zabawa do białego rana, szalone tańce, gry i zabawy! Nie warto marnować tej nocy na ciągłe poprawianie zbyt krótkiej sukienki, która skrępuje Twoje ruchy i nie pozwoli bawić się na 100%, weź to pod uwagę zanim wybór weselnej sukienki padnie na mini.

Z wyjątkiem kilku zaprezentowanych przez nas przypadków – w kwestii doboru weselnej stylizacji masz pełne pole do popisu! Róż, błękit czy granat – możliwości jest naprawdę wiele!

Leave A Reply

Your email address will not be published.