Wysyłanie kartek świątecznych – tradycja czy przeżytek?

0

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami.

Wprawdzie wielu z nas nie czuje jeszcze świątecznej gorączki, to jednak od początku grudnia nasze myśli zajmować będą już tylko i wyłącznie one. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież do świąt trzeba się odpowiednio przygotować, a więc wielokrotnie odwiedzić sklepy spożywcze, jak również kupić swoim bliskim prezenty. A co z życzeniami?

Dawniej przez cały grudzień docierały do nas kartki świąteczne z życzeniami od bliskich i znajomych. Dziś jest to już jednak tradycja, która zamiera i nic nie wskazuje na to, że w najbliższych latach się to zmieni. Wszystko przez możliwość natychmiastowego kontaktu przy pomocy telefonu, wiadomości tekstowej czy połączenia internetowego. Zauważmy tutaj, że życzenia świąteczne w takiej formie mogą być składane o każdej porze dnia czy nocy, a więc nawet w pierwszym dniu świąt czy też w samą Wigilię, podczas kiedy kartki pocztowe do zainteresowanych dostarczane były przed świętami lub w okresie między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem.

Miła tradycja  – wysyłanie kartek?

Co w związku z tym z kartkami świątecznymi wysyłanymi pocztą? Jeśli macie możliwość ich wysyłania, na pewno warto się na taki krok zdecydować. Nie jest bowiem tajemnicą, że prawdziwa kartka świąteczna wywołuje znacznie więcej uśmiechu niż SMS, których dana osoba odbiera kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt. Wydaje się w związku z tym, że jest to wyraz szczególnego szacunku, co przez osobę obdarowaną musi być i rzecz jasna jest odbierane bardzo pozytywnie.

E-kartki

Klasyczne kartki to oczywiście jedna z możliwości. Jeśli chcecie być oryginalni i nie dopuszczacie do siebie wysyłania klasycznych SMS-ów, a zapomnieliście wysłać kartki pocztą, pozostaje jeszcze jedna możliwość, a więc tak zwane e-kartki. Te jak nie trudno się domyślić są kartkami elektronicznymi, które można stworzyć poprzez specjalne programy w sieci i następnie wysłać na pocztę elektroniczną odbiorcy. Kto wie, być może za kilkanaście lat tradycją będą właśnie pocztówki elektroniczne.

Leave A Reply

Your email address will not be published.